MENU
Wróć

Wspólnie z firmą TATUUM zbieramy fundusze na kampanię „Stop Depresji”

Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA dzwoni już od 19 lat. Kampania STOP DEPRESJI została zainicjowana w 2001 roku. A teraz, po kilkunastu latach, utwierdzamy się w przekonaniu, że nasz telefon z każdym dniem jest coraz bardziej potrzebny. Stąd pomysł na wspólną kampanię Fundacji ITAKA oraz marki odzieżowej TATUUM. Działanie ma za cel zwrócenie uwagi na temat depresji, a poprzez sprzedaż koszulek z kolekcji „FALL IN LIFE” firmy Tatuum, zebranie funduszy na świadczenie konkretnej pomocy, jaką są dyżury specjalistów przy Antydepresyjnym Telefonu Zaufania. Autorką printów na koszulkach jest ilustratorka Nadia Kubczak, która ma bardzo osobiste podejście do tematu depresji.

DLACZEGO TO MY MÓWIMY O DEPRESJI?
• Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, znana głównie z prowadzenia poszukiwań osób zaginionych, zajmuje się tematem depresji od początku swojego istnienia, gdyż jest ona jedną z głównych przyczyn zaginięć.
• To my, jako jedni z pierwszych, informowaliśmy o tym, że kobieta „Nie jest sama w depresji”
i że „Mężczyźni też płaczą”, albo też, że „Srebrny odcień depresji” u osób starszych to poważny problem, który jest bardzo często bagatelizowany. Nasze kampanie informacyjne i edukacyjne zmieniały nastawienie mediów i społeczeństwa do tego trudnego tematu.
• Oprócz Antydepresyjnego Telefonu Zaufania prowadzimy także stronę internetową www.stopdepresji.pl i fanpage na Facebooku.
• Pomoc naszych specjalistów zawsze była bezpłatna. Umożliwia nam to wsparcie ze strony partnerów biznesowych i osób prywatnych.

DLACZEGO WCIĄŻ MUSIMY MÓWIĆ O DEPRESJI?

• Ludzie wciąż wstydzą się mówić o depresji. Dzięki działalności Antydepresyjnego Telefonu Zaufania oferujemy realną pomoc. Zbieramy środki na funkcjonowanie numeru, aby zapewnić wsparcie psychologiczne i psychiatryczne osobom dotkniętym tą chorobą i ich bliskim.
• Depresja może dotknąć każdego, wg WHO to jedna z najczęstszych chorób na świecie. Do 2030 ma być na miejscu 1 tej listy. Najczęściej dotyka osoby w wieku 20-40 lat. W Polsce na depresję cierpi 3-4 proc. wszystkich obywateli (ok. 1,5 miliona).
• Depresja dotyka ludzi w każdym wieku – niezależnie od płci, wieku, sytuacji ekonomicznej czy poglądów politycznych.
• To ciągle temat tabu, wywołujący wstyd i niezrozumienie. Wiele osób ukrywa informację o tym, że chodzą do psychologa lub psychiatry z obawy przed reakcją otoczenia. Olbrzymia część chorych, z tego właśnie powodu, nigdy nie trafia do lekarza. Dlatego tak ważna jest anonimowa możliwość kontaktu ze specjalistą Antydepresyjnego Telefonu Zaufania, która może być pierwszym, bezpiecznym krokiem, aby uzyskać fachową pomoc.
• Depresja jest chorobą i jak każda choroba wymaga leczenia. Najefektywniejszym sposobem walki z depresją jest połączenie psychoterapii i farmakoterapii.

KOMU CHCEMY POMÓC W SZCZEGÓLNOŚCI?
• Koronawirus wywrócił życie wielu z nas do góry nogami. Konieczność długotrwałego przebywania w odosobnieniu i zmiana dotychczasowego stylu życia spowodowała duży wzrost stanów depresyjnych, a co za tym idzie telefonów i zapytań kierowanych do Fundacji.
• Z naszymi specjalistami może skontaktować się każda osoba, która mierzy się z depresją lub poszukuje informacji na temat pomocy dla osoby bliskiej.

Oferowana przez naszych specjalistów pomoc psychologiczna może uratować czyjeś zdrowie i życie. Nie pozwólmy, aby zdrowie psychiczne było wciąż tematem tabu. Jedna rozmowa może zmienić bardzo wiele. Mówmy głośno o problemie depresji i zapewnijmy wsparcie osobom, które potrzebują pomocy.

Bez tytułu

3

2

Więcej informacji: https://www.tatuum.com/pl/stop-depresji

Oficjalna strona „Stop Depresji”: https://www.stopdepresji.pl

Wróć