MENU
Wróć

Konferencja „Pomoc osobom w kryzysach psychicznych i ich bliskim. Podsumowanie kolejnego roku działań Centrum Wsparcia”

20 grudnia 2024 roku Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych zorganizowała konferencję zatytułowaną „Pomoc osobom w kryzysach psychicznych i ich bliskim. Podsumowanie kolejnego roku działań Centrum Wsparcia”.

Wydarzenie miało formę online i odbyło się na platformie ClickMeeting, co pozwoliło na wzięcie udziału licznym odbiorcom z całej Polski

Konferencja była skierowana do opiekunów i bliskich osób mierzących się z kryzysem zdrowia psychicznego oraz osób zawodowo zajmujących się tym tematem.

Jako pierwsza wystąpiła Magdalena Wrzesień psycholożka, psychoterapeutka i koordynatora merytoryczna Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, która przedstawiła podsumowanie działań Centrum Wsparcia w 2024 roku. Następnie Katarzyna Szczerbowska asystentka zdrowienia z Mokotowskiego oraz Ursynowsko-Wilanowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, członkini Rady ds. Zdrowia Psychicznego przy Ministrze Zdrowia opowiadała o roli asystentów zdrowienia we wsparciu osób w kryzysie psychicznym. Z kolei o tym, jak należy mówić o zdrowiu psychicznym tłumaczyła Katarzyna Chotkowska psycholożka i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Po czym Marta Cieśla – również psycholożka oraz psychoterapeutka poznawczo-behawioralna – poruszyła temat wsparcia psychologicznego osób neuroatypowych. Ostatnią prelekcję dotyczącą trudności, z którymi zmagają się bliscy osób z zaburzeniami psychicznymi, jak i ich potrzeb, wygłosiła Aneta Bańkowska psycholożka, seksuolożka związana z Fundacją Itaka.

W wydarzeniu udział wzięły 153 osoby. Poziom konferencji został oceniony jako doskonały przez aż 93% słuchaczy.

Konferencja była zorganizowana w ramach realizacji zadania Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego zleconego przez Ministerstwo Zdrowia ze środków Narodowego Programu Zdrowia. W ramach Centrum Wsparcia działa m.in. telefoniczna, bezpłatna linia pod numerem 800 70 2222. Oprócz psychologów dyżur telefoniczny pełni również: prawnik, terapeuta uzależnień, asystent zdrowienia, seksuolog.

Wróć