MENU
Wróć

Fundacja ITAKA na IX Open Eyes Economy Summit

Przedstawicielki Fundacji ITAKA wzięły udział w IX Open Eyes Economy Summit, który odbywa się w dniach 19 – 20 listopada w Krakowie. Stoisko naszej Fundacji było poświęcone Telefonowi Zaufania Młodych. 

Na IX Open Eyes Economy Summit nasza Fundacja pojawiła się na zaproszenie Fundacji LPP, która wraz z marką RESERVED, wspiera działania Telefonu Zaufania Młodych. Szefująca Fundacji LPP, Patrycja Zbytniewska, wzięła udział w panelu OEES Talks: Uczeń – pracownik – Obywatel. Zdrowie psychiczne jako fundament bezpiecznej przyszłości. 

Telefon Zaufania Młodych – 22 484 88 04 to numer skierowanych do dzieci, nastolatków oraz młodych dorosłych (do 25. roku życia) potrzebujących pomocy emocjonalnej. Na linii dyżurują psycholodzy, którzy wysłuchują dzwoniącego i udzielają wsparcia. Tłumaczą również, jakie objawy ma depresja, na czym polega terapia i gdzie można sięgać po pomoc.

Telefon Zaufania Młodych został uruchomiony w 2021 roku dzięki współpracy Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i marki Reserved. Od ubiegłego roku w działania zaangażowała się również Fundacja LPP. Obecnie do dyspozycji beneficjentów są psychologowie dyżurujący siedem dni w tygodniu od 13:00 do 20:00.

Ponadto, nastolatki i młodzi dorośli mogą skorzystać ze wsparcia specjalistów:

  • seksuologa (dyżuruje w poniedziałki 17.00-20.00) zajmuje się m.in. problemem przemocy seksualnej, zakażenia przenoszonego drogą płciową, tematami związanymi z edukacją seksualną)
  • prawnika (dyżuruje we wtorki 17.00-20.00) zapewnia wsparcie, chociażby w przypadku przemocy domowej, naruszenia intymności seksualnej, gwałtu, uporczywego nękania
  • terapeuty specjalizującego się w zaburzeniach odżywiania (dyżuruje w czwartki 14.00-17.00) zajmuje się tematem anoreksji, bulimii, napadowego objadania się

Mamy nadzieję, że tak kompleksowe podejście do problemów, z jakimi mierzą się dzieci, nastolatki i młodzi dorośli, będzie dla nich ogromnym wsparciem. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy psychologów, specjalistów, mogą zamiast konsultacji telefonicznej wybrać 50-minutową rozmowę online po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Jeżeli nie są pełnoletni, będą proszeni o przesłanie skanu  zgody podpisanej przez opiekuna/rodzica.

Wróć